Best of South Jersey Education Entertainment Health & Fitness Home & Garden People Sports Star Athletes Star Citizens Star Coaches Star Students Star Teachers Star Teams New Homeowner's Resource Guide
Coupons
Current Issue Previous Issues Subscribe for FREE
Baseball and Softball Schedules

by Editorial Staff--Suburban Family Magazine

Baseball Schedules

Schedules provided by schools and from USATodayHSS.com and may be incomplete or subject to change

Bishop Eustace Crusaders
4/3 at Egg Harbor Township, 1 p.m.
4/4 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/8 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/10 at Eastern, 3:45 p.m.
4/11 at Seneca, 3:45 p.m.
4/13 vs. Haddon Heights, 11 a.m.
4/15 at Timber Creek, 3:45 p.m.
4/17 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/18 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/20 at Heinkel Memorial Tournament, 10 a.m.
4/22 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/24 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/27 vs. Sacred Heart, 11 a.m.
4/29 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/1 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
5/3 at Washington Township, 3:45 p.m.
5/6 vs. Seneca, 3:45 p.m.
5/8 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
5/10 at Winslow, 3:45 p.m.
5/13 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/15 vs. Atlantic City, 4 p.m.
5/18 at Holy Cross, 11 a.m.
5/22 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/25 at Sacred Heart, 7 p.m.

Camden Catholic Fighting Irish
4/2 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/4 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/5 vs. Haddon Heights, 3:45 p.m.
4/8 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/10 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/12 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/16 at Winslow, 4 p.m.
4/17 at Eastern, 3:45 p.m.
4/20 vs. Holy Cross, 11 a.m.
4/22 vs. Shawnee, 4 p.m.
4/24 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/26 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/29 vs. Winslow, 3:45 p.m.
5/1 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/3 at Seneca, 4 p.m.
5/6 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/8 vs. Seneca, 4 p.m.
5/13 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/15 vs. Paul VI, 3:45 p.m.

Cherokee Chiefs
4/1 at Grand Slam Tournament, TBA
4/2 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/4 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/6 at Grand Slam Tournament, TBA
4/8 at Lenape, 3:45 p.m.
4/10 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/12 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
4/13 at Grand Slam Tournament, TBA
4/19 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/20 at Steinert, 11 a.m.
4/22 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/23 at Winslow, 3:45 p.m.
4/24 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/26 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/29 at Eastern, 3:45 p.m.
5/2 at Seneca, 3:45 p.m.
5/4 at Egg Harbor Township, 4 p.m.
5/6 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/8 vs. Washington Township, 4 p.m.
5/11 at Diamond Classic, TBA
5/13 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
5/16 at Washington Township, 3:45 p.m.
5/20 at Holy Cross, 3:45 p.m.
5/22 vs. Northern Burlington County, 4 p.m.

Cherry Hill East Cougars
4/2 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/4 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
4/5 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/8 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/10 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/12 at Eastern, 6 p.m.
4/15 at Lenape, 3:45 p.m.
4/17 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/20 at Papa Bear Invitational Tournament, TBA
4/22 vs. Seneca, 4 p.m.
4/24 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/26 at Clearview, 4 p.m.
4/29 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/1 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/3 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/6 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/8 vs. Lenape, 3:45 p.m.
5/9 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/13 vs. Paul VI, 3:45 p.m.

Cherry Hill West Lions
4/2 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/4 at Paul VI, 4 p.m.
4/8 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/12 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/13 vs. Eastern, 11 a.m.
4/15 vs. Kingsway, 3:45 p.m.
4/19 at Seneca, 4 p.m.
4/22 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
4/24 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/26 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/29 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/1 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
5/2 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/6 at Winslow, 3:45 p.m.
5/9 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/10 vs. Seneca, 4 p.m.
5/13 at Lenape, 3:45 p.m.
5/15 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/22 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.

Clearview Pioneers
4/1 at Grand Slam Tournament, TBA
4/2 at Kingsway, 3:45 p.m.
4/3 at Triton, 4 p.m.
4/5 vs. Delsea, 3:45 p.m.
4/6 at Grand Slam Tournament, TBA
4/10 vs. GCIT, 3:45 p.m.
4/12 vs. Cumberland Regional, 3:45 p.m.
4/13 at Grand Slam Tournament, TBA
4/15 at Williamstown, 4 p.m.
4/17 at Glassboro, 3:45 p.m.
4/22 at Highland, 4 p.m.
4/26 vs. Cherry Hill East, 4 p.m.
4/29 vs. Penns Grove, 4 p.m.
5/1 vs. Triton, 3:45 p.m.
5/3 at Delsea, 4 p.m.
5/6 at Woodstown, 4 p.m.
5/8 vs. Williamstown, 4 p.m.
5/10 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/11 at Lee Ware Tournament, TBA
5/13 vs. Kingsway, 3:45 p.m.
5/15 at GCIT, 3:45 p.m.
5/17 vs. Highland, 3:45 p.m.
5/20 at Moorestown, 4 p.m.
5/22 vs. Gloucester Catholic, 3:45 p.m.

Eastern Vikings
4/8 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
4/10 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/12 vs. Cherry Hill East, 6 p.m.
4/13 at Cherry Hill West, 11 a.m.
4/15 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/17 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/19 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/22 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/24 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/25 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/27 at Emeritis Tournament, 9 a.m.
4/29 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
5/1 at Washington Township, 3:45 p.m.
5/6 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/8 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/9 at Lenape, 3:45 p.m.
5/11 at Diamond Classic, TBA
5/13 at Seneca, 7 p.m.

Gloucester Catholic Rams
4/1 vs. Deptford, 11 a.m.
4/8 at Woodstown, 4 p.m.
4/9 vs. Glassboro, 4 p.m.
4/10 vs. Cumberland Regional, 4 p.m.
4/12 at Schalick, 4 p.m.
4/13 at St. Mary’s, 4 p.m.
4/15 at Millville, 4 p.m.
4/16 vs. Pennsville, 4 p.m.
4/17 vs. Delsea Regional, 4 p.m.
4/21 at St. Joseph, 6 p.m.
4/26 vs. GCIT, 4 p.m.
4/29 at Cumberland Regional, 4 p.m.
5/1 at Deptford, 4 p.m.
5/3 vs. Schalick, 4 p.m.
5/5 at Saint Joseph Regional, 6 p.m.
5/6 vs. Williamstown, 4 p.m.
5/10 at Glassboro, 4 p.m.
5/13 vs. Woodstown, 4 p.m.
5/20 at Clearview, 4 p.m.
5/22 vs. Penns Grove, 4 p.m.

Haddonfield Bulldogs
4/1 at Grand Slam Classic, 3:45 p.m.
4/2 at Sterling, 4 p.m.
4/4 vs. West Deptford, 3:45 p.m.
4/5 vs. Gateway Regional, 3:45 p.m.
4/6 at Grand Slam Classic, TBA
4/8 at Audubon, 4 p.m.
4/10 at Haddon Heights, 4 p.m.
4/12 vs. Overbrook, 4 p.m.
4/13 at Grand Slam Classic, TBA
4/15 at Triton, 4 p.m.
4/18 vs. Collingswood, 3:45 p.m.
4/25 at Lindenwold, 4 p.m.
4/26 at West Deptford, 4 p.m.
4/27 at Spicer Classic, 11 a.m.
4/30 vs. Haddon Heights, 3:45 p.m.
5/2 at Haddon Township, 4 p.m.
5/3 vs. Moorestown, 4 p.m.
5/6 at Overbrook, 4 p.m.
5/8 at Collingswood, 4 p.m.
5/9 vs. Woodbury, 4 p.m.
5/14 vs. Paulsboro, 3:45 p.m.
5/16 vs. Sterling, 4 p.m.

Kingsway Dragons
4/2 vs. Clearview, 3:45 p.m.
4/3 vs. GCIT, 3:45 p.m.
4/5 at Highland, 3:45 p.m.
4/6 at Grand Slam Tournament, 11 a.m.
4/8 vs. Woodstown, 4 p.m.
4/10 at Triton, 3:45 p.m.
4/11 vs. Shawnee, 4 p.m.
4/12 vs. Wildwood, 4 p.m.
4/13 at Grand Slam Tournament, 1 p.m.
4/15 at Cherry Hill West, 4 p.m.
4/17 at Cumberland Regional, 4 p.m.
4/22 at Delsea, 4 p.m.
4/28 at Coaches Tournament, 2 p.m.
4/29 vs. Clearview, 3:45 p.m.
5/1 at GCIT, 4 p.m.
5/2 vs. Highland, 3:45 p.m.
5/6 at Deptford, 4 p.m.
5/8 vs. Glassboro, 4 p.m.
5/10 at Williamstown, 4 p.m.
5/11 at Lee Ware Tournament, 11 a.m.
5/13 at Clearview, 3:45 p.m.
5/14 vs. Delsea, 4 p.m.
5/15 vs. Triton, 3:45 p.m.
5/16 at Gateway Regional, 3:45 p.m.
5/22 vs. Delsea, 4 p.m.

Lenape Indians
4/8 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
4/10 at Seneca, 4 p.m.
4/11 at Washington Township, 4 p.m.
4/12 vs. Rancocas Valley, 3:45 p.m.
4/15 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/17 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/19 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
4/20 vs. Egg Harbor Township, 10 a.m.
4/22 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/24 at Eastern, 3:45 p.m.
4/26 at Cherokee, 3:45 p.m.
5/3 at Atlantic City, 4 p.m.
5/6 vs. Washington Township, 4 p.m.
5/7 at Winslow, 3:45 p.m.
5/8 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/9 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/11 at Diamond Classic, TBA
5/13 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/15 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/21 vs. Paul VI, 7 p.m.

Moorestown Quakers
4/2 at Pemberton, 3:45 p.m.
4/4 at Burlington, 3:45 p.m.
4/11 vs. Delran, 3:45 p.m.
4/12 at Pennsauken, 3:45 p.m.
4/15 at Bordentown, 3:45 p.m.
4/16 at Riverside, 3:45 p.m.
4/18 vs. Northern Burlington, 3:45 p.m.
4/20 at Millburn, TBA
4/23 at Rancocas Valley, 3:45 p.m.
4/25 vs. New Egypt, 3:45 p.m.
4/26 vs. Burlington, 3:45 p.m.
4/29 at BCSL Tournament, 3:45 p.m.
4/30 at Cinnaminson, 3:45 p.m.
5/3 at Haddonfield, 4 p.m.
5/6 vs. Pennsauken, 3:45 p.m.
5/7 at BCSL Tournament, 3:45 p.m.
5/10 at Northern Burlington, 3:45 p.m.
5/13 vs. Audubon, 3:45 p.m.
5/14 at BCSL Tournament, 3:45 p.m.
5/15 vs. Holy Cross, 3:45 p.m.
5/16 vs. Rancocas Valley, 3:45 p.m.
5/20 vs. Clearview, 4 p.m.
5/21 at Florence, 3:45 p.m.

Moorestown Friends Foxes
4/3 at Palmyra, 3:45 p.m.
4/5 vs. Abington Friends, 4 p.m.
4/9 vs. Friends Select, 4 p.m.
4/11 at Overbrook, 4 p.m.
4/12 at Doane Academy, 3:45 p.m.
4/15 at Westampton Tech, 3:45 p.m.
4/17 vs. Lindenwood, 3:45 p.m.
4/19 vs. George School, 4 p.m.
4/20 at Academy of the New Church, 4 p.m.
4/29 at Friends Central, 4 p.m.
4/30 vs. Leap, 3:45 p.m.
5/3 at George School, 4 p.m.
5/7 vs. Academy of the New Church, 4 p.m.
5/9 vs. Burlington City, 4 p.m.

Paul VI Eagles
4/4 vs. Cherry Hill West, 4 p.m.
4/5 at Seneca, 10 a.m.
4/8 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/10 at Washington Township, 4 p.m.
4/13 vs. Holy Cross, 11 a.m.
4/15 at Winslow, 3:45 p.m.
4/22 at Cherokee, 4 p.m.
4/23 at Timber Creek, 3:45 p.m.
4/24 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/25 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/26 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/29 vs. Seneca, 4 p.m.
4/30 vs. Shawnee, 4 p.m.
5/1 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/8 vs. Winslow, 3:45 p.m.
5/10 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
5/13 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/15 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
5/21 at Lenape, 7 p.m.

Seneca Golden Eagles
4/2 at Shawnee, 10 a.m.
4/4 at. Timber Creek, 10 a.m.
4/5 vs. Paul VI, 10 a.m.
4/10 vs. Lenape, 4 p.m.
4/11 vs. Bishop Eustace, 4 p.m.
4/18 at Washington Township, 4 p.m.
4/19 vs. Cherry Hill West, 4 p.m.
4/22 at Cherry Hill East, 4 p.m.
4/24 vs. Timber Creek, 4 p.m.
4/26 at Winslow, 4 p.m.
4/29 at Paul VI, 4 p.m.
5/2 vs. Cherokee, 4 p.m.
5/3 vs. Camden Catholic, 4 p.m.
5/6 at Bishop Eustace, 4 p.m.
5/8 at Camden Catholic, 4 p.m.
5/10 at Cherry Hill West, 4 p.m.
5/13 vs. Eastern, 7 p.m.
5/15 vs. Winslow, 3:45 p.m.

Shawnee Renegades
4/8 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/10 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/11 at Kingsway, 4 p.m.
4/12 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/15 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/16 at Washington Township, 4 p.m.
4/17 at Saint Augustine, 4 p.m.
4/19 at Lenape, 3:45 p.m.
4/22 at Camden Catholic, 4 p.m.
4/23 vs. Washington Township, 4 p.m.
4/30 at Paul VI, 3:45 p.m.
5/1 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/2 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/6 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
5/8 at Eastern, 3:45 p.m.
5/9 vs. Seneca, 3:45 p.m.
5/13 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/15 vs. Lenape, 3:45 p.m.

Washington Township Minutemen
4/1 at Grand Slam Tournament, noon
4/5 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/6 at Grand Slam Tournament, 11 a.m.
4/7 at Delbarton, 6:30 p.m.
4/8 at Eastern, 3:45 p.m.
4/10 vs. Paul VI, 4 p.m.
4/11 vs. Lenape, 4 p.m.
4/13 at Grand Slam Tournament, 2 p.m.
4/16 vs. Shawnee, 4 p.m.
4/18 vs. Seneca, 4 p.m.
4/19 at Williamstown, 3:45 p.m.
4/22 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/23 at Shawnee, 4 p.m.
4/29 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/1 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/3 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/6 at Lenape, 4 p.m.
5/7 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/8 at Cherokee, 4 p.m.
5/10 at Clearview, 3:45 p.m.
5/11 at Diamond Classic, TBA
5/13 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
5/16 vs. Cherokee, 4 p.m.
5/21 vs. Winslow, 3:45 p.m.

Softball Schedules

Schedules provided by schools or USATodayHSS.com and may be incomplete or subject to change.

Bishop Eustace Crusaders
4/4 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/8 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/10 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/11 at Seneca, 3:45 p.m.
4/13 at Battle of the Conferences Tournament, 10 a.m.
4/15 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/17 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/18 at Winslow, 3:45 p.m.
4/22 at Lenape, 3:45 p.m.
4/24 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/25 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/29 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/1 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
5/3 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/6 vs. Seneca, 3:45 p.m.
5/8 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/10 vs. Winslow, 3:45 p.m.
5/11 vs. Holy Cross, 11 a.m.
5/13 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/16 at Haddon Heights, 3:45 p.m.

Camden Catholic Fighting Irish
4/2 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/4 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/5 at Eastern Tournament, TBA
4/8 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/10 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/12 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/17 at Eastern, 3:45 p.m.
4/20 at Hammonton Tournament, TBA
4/22 vs. Shawnee, 4 p.m.
4/24 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/26 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/27 at Holy Cross, 11 a.m.
4/29 vs. Winslow, 3:45 p.m.
5/1 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/3 at Seneca, 4 p.m.
5/6 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/8 vs. Seneca, 4 p.m.
5/13 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/15 vs. Paul VI, 3:45 p.m.

Cherokee Chiefs
4/1 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/2 at Winslow, 11 a.m.
4/4 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/8 at Lenape, 3:45 p.m.
4/9 vs. Eastern, 10 a.m.
4/10 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/12 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
4/13 at Rancocas Valley Tournament, TBA
4/19 at West Deptford, 4 p.m.
4/22 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/24 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/26 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/29 at Eastern, 3:45 p.m.
5/2 at Seneca, 3:45 p.m.
5/6 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/8 vs. Washington Township, 4 p.m.
5/9 at Clearview, 4 p.m.
5/13 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
5/15 at Haddon Heights, 3:45 p.m.
5/16 at Washington Township, 3:45 p.m.
5/17 vs. Overbrook, 3:45 p.m.

Cherry Hill East Cougars
4/1 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/2 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/4 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
4/5 at Camden County Tournament, 5:45 p.m.
4/8 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/9 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/10 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/12 at Eastern, 6 p.m.
4/13 at Moorestown Tournament, 10 a.m.
4/15 at Lenape, 3:45 p.m.
4/17 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/19 vs. Haddon Township, 6:30 p.m.
4/22 vs. Seneca, 4 p.m.
4/24 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/25 vs. Burlington, 6:30 p.m.
4/26 vs. Clearview, 4 p.m.
4/29 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/1 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/3 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/6 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/8 vs. Lenape, 3:45 p.m.
5/9 vs. Cherry Hill West, 6:30 p.m.
5/13 vs. Paul VI, 3:45 p.m.

Cherry Hill West Lions

4/1 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/2 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/4 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/5 at Camden County Tournament, TBA
4/8 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/9 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/12 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/15 at Kingsway, 3:45 p.m.
4/17 vs. Saint Joseph, 4 p.m.
4/19 at Seneca, 4 p.m.
4/22 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
4/24 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/25 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/26 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/29 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/1 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
5/2 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/6 at Winslow, 3:45 p.m.
5/9 at Cherry Hill East, 6 p.m.
5/10 vs. Seneca, 4 p.m.
5/13 at Lenape, 3:45 p.m.
5/15 at Timber Creek, 3:45 p.m.

Clearview Pioneers
4/2 vs. Kingsway, 3:45 p.m.
4/3 vs. Triton, 3:45 p.m.
4/5 at Delsea, 4 p.m.
4/10 at GCIT, 3:45 p.m.
4/15 vs. Williamstown, 4 p.m.
4/22 vs. Highland, 3:45 p.m.
4/25 vs. Glassboro, 3:45 p.m.
4/26 at Cherry Hill East, 4 p.m.
4/29 at Penns Grove, 4 p.m.
5/1 at Triton, 4 p.m.
5/3 vs. Delsea, 3:45 p.m.
5/4 at Coaches vs. Cancer Tournament, 4 p.m.
5/6 vs. Cumberland Regional, 4 p.m.
5/8 at Williamstown, 4 p.m.
5/9 vs. Cherokee, 4 p.m.
5/13 at Kingsway, 3:45 p.m.
5/15 vs. GCIT, 3:45 p.m.
5/17 at Highland, 4 p.m.
5/21 at Deptford, 4 p.m.

Eastern Vikings
4/2 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/4 at Lenape, 10 a.m.
4/5 at Camden County Tournament, 6 p.m.
4/8 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
4/9 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/10 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/12 vs. Cherry Hill East, 6 p.m.
4/13 at Overbrook Softball Tournament, TBA
4/15 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/17 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/20 at Hammonton Tournament, TBA
4/24 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/25 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/29 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
5/1 at Washington Township, 3:45 p.m.
5/4 at Triton Coaches vs. Cancer Tournament, TBA
5/6 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/8 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/9 vs. Overbrook, 3:45 p.m.
5/13 at Seneca, 3:45 p.m.

Gloucester Catholic Rams
4/1 at Deptford, 11 a.m.
4/5 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/6 at Camden County Tournament, TBA
4/8 vs. Woodstown, 4 p.m.
4/9 at Glassboro, 4 p.m.
4/10 at Cumberland Regional, 4 p.m.
4/11 vs. Schalick, 4 p.m.
4/13 at Rancocas Valley Tournament, TBA
4/15 vs. Haddon Heights, 4 p.m.
4/17 at Kingsway, 4 p.m.
4/19 at Pennsville, 4 p.m.
4/26 at GCIT, 4 p.m.
5/1 vs. Deptford, 4 p.m.
5/3 at Schalick, 4 p.m.
5/6 at Williamstown, 4 p.m.
5/10 vs. Glassboro, 4 p.m.
5/11 at Caravel Academy, 7 p.m.
5/14 at Woodstown, 4 p.m.
5/15 vs. Cumberland Regional, 4 p.m.
5/20 vs. Highland Regional, 4 p.m.
5/22 at Wildwood, 4 p.m.

Haddonfield Bulldogs
4/2 vs. Sterling, 4 p.m.
4/4 at West Deptford, 4 p.m.
4/5 at Gateway Regional, 4 p.m.
4/8 vs. Audubon, 3:45 p.m.
4/10 vs. Haddon Heights, 3:45 p.m.
4/12 at Overbrook, 4 p.m.
4/13 at Moorestown Classic, 10 a.m.
4/15 vs. Burlington Township, 3:45 p.m.
4/16 at Deptford, 4 p.m.
4/18 at Collingswood, 4 p.m.
4/25 vs. Lindenwold, 3:45 p.m.
4/26 vs. West Deptford, 3:45 p.m.
4/29 vs. BCIT, 3:45 p.m.
4/30 at Haddon Heights, 4 p.m.
5/2 vs. Haddon Township, 3:45 p.m.
5/6 vs. Overbrook, 3:45 p.m.
5/8 vs. Collingswood, 3:45 p.m.
5/9 at Woodbury, 4 p.m.
5/11 vs. Moorestown, 10 a.m.
5/14 at Paulsboro, 4 p.m.
5/16 at Sterling, 4 p.m.

Kingsway Dragons
4/2 at Clearview, 3:45 p.m.
4/3 at GCIT, 4 p.m.
4/8 at Williamstown, 4 p.m.
4/10 vs. Triton, 3:45 p.m.
4/11 vs. Shawnee, 4 p.m.
4/12 at Salem, 4 p.m.
4/13 at Overbrook Tournament, 11 a.m.
4/15 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/17 vs. Gloucester Catholic, 3:45 p.m.
4/22 vs. Delsea, 4 p.m.
4/29 at Gloucester City, 4 p.m.
5/1 vs. GCIT, 4 p.m.
5/2 at Highland, 3:45 p.m.
5/7 at Haddon Heights, 3:45 p.m.
5/9 vs. Pennsville, 4 p.m.
5/10 vs. Williamstown, 4 p.m.
5/13 vs. Clearview, 3:45 p.m.
5/15 at Triton, 3:45 p.m.
5/20 at Deptford, 4 p.m.
5/22 at Delsea, 3 p.m.

Lenape Indians
4/2 at Paul VI, 10 a.m.
4/4 vs. Eastern, 10 a.m.
4/5 at Shawnee, 10 a.m.
4/8 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
4/10 at Seneca, 4 p.m.
4/11 at Washington Township, 4 p.m.
4/13 at North Hunterdon, 11 a.m.
4/15 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/17 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/19 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
4/20 vs. Egg Harbor Township, 10 a.m.
4/22 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/24 at Eastern, 3:45 p.m.
4/26 at Cherokee, 3:45 p.m.
5/6 vs. Washington Township, 4 p.m.
5/7 at Winslow, 3:45 p.m.
5/8 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/9 at Rancocas Valley, 3:45 p.m.
5/13 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/15 vs. West Deptford, 4 p.m.
5/16 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.

Moorestown Quakers
4/2 at Cinnaminson, 10 a.m.
4/4 vs. New Egypt, 10 a.m.
4/6 vs. Maple Shade, 10 a.m.
4/9 at Rancocas Valley, 3:45 p.m.
4/10 vs. Palmyra, 3:45 p.m.
4/13 at Moorestown Invitational, 10 a.m.
4/16 vs. Holy Cross, 3:45 p.m.
4/19 at Burlington, 3:45 p.m.
4/23 vs. Pennsauken, 3:45 p.m.
4/24 vs. Northern Burlington, 3:45 p.m.
4/26 at New Egypt, 3:45 p.m.
4/29 vs. Bordentown, 3:45 p.m.
4/30 vs. Pemberton, 3:45 p.m.
5/2 vs. Rancocas Valley, 3:45 p.m.
5/3 at Burlington City, 3:45 p.m.
5/6 at BCSL Tournament, TBA
5/7 at Northern Burlington, 3:45 p.m.
5/9 at Delran, 3:45 p.m.
5/13 at Willingboro, 3:45 p.m.
5/14 vs. Florence, 3:45 p.m.
5/16 at Pennsauken, 3:45 p.m.

Paul VI Eagles
4/2 vs. Lenape, 10 a.m.
4/4 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/5 at Seneca, 10 a.m.
4/6 vs. Holy Cross, noon
4/8 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/10 at Washington Township, 4 p.m.
4/13 at Overbrook, TBA
4/15 at Winslow, 3:45 p.m.
4/22 at Cherokee, 4 p.m.
4/23 at Timber Creek, 3:45 p.m.
4/24 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/25 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/26 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/29 vs. Seneca, 4 p.m.
4/30 at Shawnee, 4 p.m.
5/1 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/8 vs. Winslow, 3:45 p.m.
5/10 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
5/13 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/15 at Camden Catholic, 3:45 p.m.

Seneca Golden Eagles
4/2 at Shawnee, 10 a.m.
4/5 vs. Paul VI, 10 a.m.
4/10 vs. Lenape, 4 p.m.
4/12 vs. Bishop Eustace, 4 p.m.
4/18 at Washington Township, 4 p.m.
4/19 vs. Cherry Hill West, 4 p.m.
4/22 at Cherry Hill East, 4 p.m.
4/24 vs. Timber Creek, 4 p.m.
4/26 at Winslow, 4 p.m.
4/29 at Paul VI, 4 p.m.
4/30 at Timber Creek, 4 p.m.
5/2 vs. Cherokee, 4 p.m.
5/3 vs. Camden Catholic, 4 p.m.
5/6 at Bishop Eustace, 4 p.m.
5/8 at Camden Catholic, 4 p.m.
5/10 at Cherry Hill West, 4 p.m.
5/13 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/15 vs. Winslow, 3:45 p.m.

Shawnee Renegades
4/8 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/10 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/11 at Kingsway, 4 p.m.
4/12 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/15 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/16 at Washington Township, 4 p.m.
4/19 at Lenape, 3:45 p.m.
4/22 at Camden Catholic, 4 p.m.
4/23 vs. Washington Township, 4 p.m.
4/30 vs. Paul VI, 4 p.m.
5/1 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/2 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/6 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
5/8 at Eastern, 3:45 p.m.
5/9 vs. Seneca, 3:45 p.m.
5/13 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/15 vs. Lenape, 3:45 p.m.

Washington Township Minutemaids
4/1 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/6 at Millville Tournament, TBA
4/8 at Eastern, 3:45 p.m.
4/10 vs. Paul VI, 4 p.m.
4/11 vs. Lenape, 4 p.m.
4/13 at Rancocas Valley Tournament, TBA
4/16 vs. Shawnee, 4 p.m.
4/18 vs. Seneca, 4 p.m.
4/19 vs. Williamstown, 3:45 p.m.
4/20 at Hammonton Tournament, TBA
4/22 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/23 at Shawnee, 4 p.m.
4/29 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/1 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/3 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/6 at Lenape, 4 p.m.
5/7 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/8 at Cherokee, 4 p.m.
5/13 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
5/16 vs. Cherokee, 4 p.m.

Published (and copyrighted) in Suburban Family’s High School Spring Sports Preview, January, 2013.
For more info on Suburban Family Magazine, click here.
For information about advertising in Suburban Family Magazine, click here.
To find out where to pick up your copy of Suburban Family Magazine, click here.